• Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Vivre Sa Vie

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★

  • The Red Pill

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Juno

    ★★★★½

  • Everything is Illuminated

    ★★★

  • Scales: Mermaids Are Real

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sense and Sensibility

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Eat Drink Man Woman

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • My Blueberry Nights

    ★★★