• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Intrusion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Beckett

    ★★½

  • Aftermath

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Deep

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Great White

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Innocent

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★

  • Caught by a Wave

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Get the Goat

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • CODA

    ★★★★

  • Wrong Turn

  • The White Tiger

    ★★

  • Stranded

    ½

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

  • The Call

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

  • Umbrella

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½