Talia has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snow Queen: Mirror Lands

The Snow Queen: Mirror Lands

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
29
Slay the Dragon

Slay the Dragon

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Running with Beto

Running with Beto

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Lool

Lool

1988
×
Edit this entry  
26
537 Votes

537 Votes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shakshuka Method

The Shakshuka Method

2008
×
Edit this entry  
12
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
Edit this entry  
12
Revolution 101

Revolution 101

2010
×
Edit this entry  
12
The American Sector

The American Sector

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grutarally - Shuvam Shel 'Yeled Ochel MePach'

Grutarally - Shuvam Shel 'Yeled Ochel MePach'

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Panama Papers

The Panama Papers

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Becoming

Becoming

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillary

Hillary

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Freshmen

The Freshmen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chained

Chained

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Incitement

Incitement

2019
×
★½
Edit this entry