• Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • QAnon: The Search for Q

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Tony Parker: The Final Shot

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • dead end

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★

  • motivational video movie

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Rampage

    ★★

  • floatland

    ★★★

  • The Price of Everything

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★½

  • cat city

    ★★★½

  • Dear Basketball

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★