• PUPARIA

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands - Obsidian

    ★★★

  • Adventure Time: Distant Lands - BMO

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • El Angel

  • Diamantino

  • Isle of Dogs

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Belial's Dream

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • It

    ★½

  • First Reformed

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Before We Vanish

    ★★★★½

  • Adventure Time: Elements

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Adventure Time: Islands

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Dave Made a Maze

    ★★

  • Terrifier

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Endless Poetry

    ★★½

  • This House Has People in It

    ★★★½

  • Adventure Time: Stakes

    ★★★★

  • Manifesto

    ★★½

  • Tag

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Be My Cat: A Film for Anne

    ★★★½

  • Sound of a Million Insects, Light of a Thousand Stars

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • Creep

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★½

  • Sonic

    ½

  • Silent Hill: Revelation 3D

    ★★★★★

  • Kamen Rider Fourze the Movie: Space, Here We Come!

    ★★★

  • Excision

  • ParaNorman

    ★★★

  • Helter Skelter

    ★★★½

  • Kamen Rider x Kamen Rider Fourze & OOO Movie Taisen Mega Max

    ★★★½

  • Tomie: Unlimited

    ★★★

  • Happiness Is a Warm Blanket, Charlie Brown

    ★★★★

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Black Rat

    ★★★½

  • Saw VI

    ★★★

  • The Shock Labyrinth

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Saw V

    ★★½

  • Repo! The Genetic Opera

    ★★½

  • Tokyo Gore Police

    ★★★★

  • Kaiba

    ★★★★★