Ole has logged 24 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Feel Like Going Home

Feel Like Going Home

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pupa

Pupa

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Wide Open

Eyes Wide Open

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Syriana

Syriana

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Patton

Patton

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry