Ole has logged 205 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★½
Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★½
Edit this entry  
25
Finding Friends

Finding Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Found on 49: Story of Jim Walmsley

Found on 49: Story of Jim Walmsley

×
★★★
Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Burnout

Burnout

2014
×
★½
Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jim Norton: Contextually Inadequate

Jim Norton: Contextually Inadequate

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jim Norton: Please Be Offended

Jim Norton: Please Be Offended

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Can We Take a Joke?

Can We Take a Joke?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Running on the Sun: The Badwater 135

Running on the Sun: The Badwater 135

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Why: Running 100 Miles

The Why: Running 100 Miles

×
★★★
Edit this entry  
10
Solstice

Solstice

2014
×
Edit this entry  
09
Unbreakable: The Western States 100

Unbreakable: The Western States 100

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
LIFE IN A DAY - The Western States 100 Mile Endurance Run

LIFE IN A DAY - The Western States 100 Mile Endurance Run

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Running for Good: The Fiona Oakes Documentary

Running for Good: The Fiona Oakes Documentary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Olympic Champ

The Olympic Champ

1942
×
★★★
Edit this entry  
05
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
How to Play Football

How to Play Football

1944
×
★★★½
Edit this entry  
25
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★½
Edit this entry  
25
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Edit this entry