tashaalyse has logged 64 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Honey

Honey

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dries

Dries

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Woodstock

Woodstock

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halston

Halston

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Animals

Animals

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Step Up

Step Up

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
22
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry