• Kate

    ★½

  • Beckett

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • I Am All Girls

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Life in a Year

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Chick Fight

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Canvas

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★