Tasha has logged 418 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cosmic Scrat-tastrophe

Cosmic Scrat-tastrophe

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Edit this entry  
13
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Life

Life

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
'71

'71

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Edit this entry