chloe has logged 531 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Getting Stronger Every Day

Getting Stronger Every Day

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
Edit this entry  
30
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
Edit this entry  
30
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Edit this entry  
29
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
Edit this entry  
29
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
Edit this entry  
29
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
Edit this entry  
28
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
Edit this entry  
28
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
Edit this entry  
28
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
Edit this entry  
28
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
Edit this entry  
28
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
Edit this entry  
27
Getting Stronger Every Day

Getting Stronger Every Day

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Getting Stronger Every Day

Getting Stronger Every Day

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Anea 17

Anea 17

2010
×
Edit this entry  
26
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
Edit this entry  
26
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1926
×
Edit this entry  
25
Mouchette

Mouchette

1967
×
Edit this entry  
25
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
Edit this entry  
25
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
23
Bastards

Bastards

2013
×
Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
Edit this entry  
22
Landscape Suicide

Landscape Suicide

1987
×
Edit this entry  
22
Intrigues (V)

Intrigues (V)

1981
×
Edit this entry  
22
Intrigues (I)

Intrigues (I)

1981
×
Edit this entry  
21
White Film

White Film

1978
×
Edit this entry  
21
Hubert Bals Handshake

Hubert Bals Handshake

1989
×
Edit this entry  
21
White Film

White Film

1978
×
Edit this entry  
21
74.78

74.78

2005
×
Edit this entry  
21
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
Edit this entry  
21
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Edit this entry  
21
Berlin Horse

Berlin Horse

1970
×
Edit this entry  
21
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
Edit this entry  
21
Chain

Chain

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Green Ray

The Green Ray

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
Edit this entry  
19
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
½
Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Edit this entry