JD has logged 98 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
LEGO DC Super Heroes - Aquaman: Rage Of Atlantis

LEGO DC Super Heroes - Aquaman: Rage Of Atlantis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Titan

The Titan

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★½
Edit this entry  
30
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★½
Edit this entry  
09
Resolution

Resolution

2012
×
★★½
Edit this entry  
07
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★½
Edit this entry