JD has logged 21 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Criminal

Criminal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Edit this entry