• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★