tay has logged 76 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
They Remain

They Remain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry