tay has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry