Taylor has logged 153 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elisa Before the End of the World

Elisa Before the End of the World

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Louis C.K.: One Night Stand

Louis C.K.: One Night Stand

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Caramel

Caramel

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alone

Alone

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Buried

Buried

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Accordion Player

Accordion Player

1888
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman

Superman

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Items or Less

10 Items or Less

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Outside the Law

Outside the Law

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spring in a Small Town

Spring in a Small Town

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Babel

Babel

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Inconvenient Truth Behind Waiting for Superman

The Inconvenient Truth Behind Waiting for Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!

A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kenny

Kenny

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball Z: Lord Slug

Dragon Ball Z: Lord Slug

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Polo Polo VIP 2

Polo Polo VIP 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Late Bloomer

Late Bloomer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Polo Polo VIP 1

Polo Polo VIP 1

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portal: No Escape

Portal: No Escape

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry