Taylor has logged 32 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Years

6 Years

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry