Sort by

Taylor has logged 148 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ladder

The Ladder

×
Read the review Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
0s & 1s

0s & 1s

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Exposed

Exposed

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Perceval

Perceval

1978
×
Read the review Edit this entry  
02
Gumbasia

Gumbasia

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Predator 2

Predator 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
27
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assholes

Assholes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry