Sort by

Taylor has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Caroline

Caroline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Agincourt

Agincourt

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
God of Love

God of Love

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry