• Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

  • Guava Island

  • Us

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Vox Lux

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Director and the Jedi

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★

  • The Tale

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★½

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • I, Tonya

  • Gaga: Five Foot Two

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

  • The Dark Tower

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Book of Henry