• Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Beckett

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Infinite

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • BLACKPINK The Show

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Songbird

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Life in a Year

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • A Teacher

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★