taylorswift has logged 68 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Edit this entry  
27
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
Edit this entry  
26
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Labyrinth

Labyrinth

2012
×
Edit this entry  
24
Red Doors

Red Doors

2005
×
★★
Edit this entry  
24
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
22
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Apparition

The Apparition

2012
×
Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
The Architect

The Architect

2006
×
★★
Edit this entry  
21
The Education of Charlie Banks

The Education of Charlie Banks

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sherlock - The Lying Detective

Sherlock - The Lying Detective

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock - The Six Thatchers

Sherlock - The Six Thatchers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spread

Spread

2009
×
★½
Edit this entry  
17
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
17
Political Animals

Political Animals

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Unbearable Lightness of Being

The Unbearable Lightness of Being

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Monday

Monday

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tony n' Tina's Wedding

Tony n' Tina's Wedding

2004
×
★½
Edit this entry  
13
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry