• The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

  • Godmothered

  • The Prom

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Monday

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Wine Country

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Chad Daniels: Dad Chaniels

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Mary Queen of Scots

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Oath

    ★★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

  • The Favourite

  • Carpool Karaoke: When Corden Met McCartney Live From Liverpool

  • Crazy Rich Asians

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

  • Incredibles 2

  • Ibiza

  • Deadpool 2

  • Life of the Party

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • I Feel Pretty

    ★★★★★

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

  • Game Night

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

  • Early Man

  • National Theatre Live: Barber Shop Chronicles

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi