Taylor has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
23
Second Chance Christmas

Second Chance Christmas

2017
×
Edit this entry  
23
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
22
Snow 2: Brain Freeze

Snow 2: Brain Freeze

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Snow

Snow

2004
×
Edit this entry  
21
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
Edit this entry  
20
Noelle

Noelle

2019
×
Edit this entry  
20
Godmothered

Godmothered

2020
×
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Deadpool

Deadpool

2016
×
Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Audition

Audition

1999
×
Edit this entry  
17
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Forever Fever

Forever Fever

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
03
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
This Means War

This Means War

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Admission

Admission

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Paul

Paul

2011
×
Edit this entry  
15
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Edit this entry  
13
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry