Sort by

Ronit has logged 42 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Marcy Learns Something New

Marcy Learns Something New

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gunpowder Heart

Gunpowder Heart

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Plagues of Breslau

The Plagues of Breslau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Similars

The Similars

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Therapy

Bad Therapy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
Read the review Edit this entry  
18
Super 8

Super 8

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Devs

Devs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
Read the review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ghost Who Walks

The Ghost Who Walks

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truth

The Truth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
Edit this entry  
03
Warrior

Warrior

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Occupant

The Occupant

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Gift

The Gift

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Badland

Badland

2019
×
★★
Read the review Edit this entry