• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • 2 Hearts

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Mainstream

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

    ½

  • What Men Want

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Night School

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

    ★★★★★