Tim has logged 537 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joel Mchale: Live from Pyongyang

Joel Mchale: Live from Pyongyang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
SPF-18

SPF-18

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Killers Anonymous

Killers Anonymous

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ashby

Ashby

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Standoff

The Standoff

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Devil

Red Devil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Get Girls

How to Get Girls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Higher Power

Higher Power

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Friends

Almost Friends

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Behaving Badly

Behaving Badly

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Turkey Drop

Turkey Drop

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casual Encounters

Casual Encounters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Haunting at the Hoyt Library

A Haunting at the Hoyt Library

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demon House

Demon House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
FP2: Beats of Rage

FP2: Beats of Rage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Barn

The Barn

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry