Tom has logged 185 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman Superman Movie: World's Finest

The Batman Superman Movie: World's Finest

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
It's a SpongeBob Christmas!

It's a SpongeBob Christmas!

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry