• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The Stand

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

  • The Rental

    ★★★★

  • Capone

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Scare Me

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Butt Boy

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Body at Brighton Rock

    ★★★