Sort by

Jon has logged 261 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Frame

The Frame

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Frame

The Frame

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Free the Nipple

Free the Nipple

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Nick Offerman: American Ham

Nick Offerman: American Ham

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Art of Flight

The Art of Flight

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scribbler

The Scribbler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★½
Edit this entry  
26
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Coffee Town

Coffee Town

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dinosaur 13

Dinosaur 13

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dane Cook: Troublemaker

Dane Cook: Troublemaker

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
World of Warcraft: Looking For Group

World of Warcraft: Looking For Group

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Trailer Park Boys: Don't Legalize It

Trailer Park Boys: Don't Legalize It

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Nymphomaniac

Nymphomaniac

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spun

Spun

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry