Sort by

Jon has logged 30 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★½
Edit this entry  
28
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Edit this entry  
26
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Coffee Town

Coffee Town

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The East

The East

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Machine

The Machine

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Doom

Doom

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
03
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Edit this entry