• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Looks That Kill

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Speak

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Craft

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • An Affair to Remember

    ★★★★★