Sort by

Mark has logged 38 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Close to Home

Close to Home

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Near Winter

Near Winter

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thought Crimes

Thought Crimes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cyborg 2

Cyborg 2

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
French Connection II

French Connection II

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Signal

The Signal

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw: Rebirth

Saw: Rebirth

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry