Bevan has logged 305 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Timecop

Timecop

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mister America

Mister America

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Warren Jeffs: Prophet of Evil

Warren Jeffs: Prophet of Evil

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Sex Is Comedy

Sex Is Comedy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Over

Game Over

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Homecoming

Homecoming

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stand

The Stand

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Outback

Outback

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Down Under

Down Under

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Great White

Great White

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead & Beautiful

Dead & Beautiful

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Translators

The Translators

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry