Tepep has logged 351 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Paris Education

A Paris Education

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Dramatic Film

A Dramatic Film

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Edit this entry  
19
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Edit this entry  
17
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Parrot and the Swan

The Parrot and the Swan

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Edit this entry  
05
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
El cobrador: In God We Trust

El cobrador: In God We Trust

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crescendo

Crescendo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Los exiliados románticos

Los exiliados románticos

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Vanishing Lion

The Vanishing Lion

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★★
Edit this entry  
01
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Orchestra Rehearsal

Orchestra Rehearsal

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Oliver Twist

Oliver Twist

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expert

The Expert

×
★★★½
Edit this entry  
21
Emma

Emma

2019
×
½
Edit this entry  
21
Alfons Zitterbacke

Alfons Zitterbacke

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Fritzi: A Revolutionary Tale

Fritzi: A Revolutionary Tale

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Binti

Binti

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Muta

Muta

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Orphan

The Orphan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Valley Of Stone Rivers

The Valley Of Stone Rivers

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blue Boy

Blue Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider

Spider

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pina

Pina

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Experiment

The Experiment

2001
×
★★★
Edit this entry