Tepep has logged 45 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Devil's Money

The Devil's Money

1953
×
★★
Edit this entry  
31
Fire Within

Fire Within

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ixcanul

Ixcanul

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
El Dorado

El Dorado

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Yesterday and Tomorrow

Yesterday and Tomorrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Salvatore Giuliano

Salvatore Giuliano

1962
×
★★★★
Edit this entry  
18
Baroque

Baroque

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Castro

Castro

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Gasolina

Gasolina

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gay USA

Gay USA

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Shanghai Spell

The Shanghai Spell

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Bird Island

Bird Island

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El misterio del Trinidad

El misterio del Trinidad

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sandino

Sandino

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wandering Witch

The Wandering Witch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last City

The Last City

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fauna

Fauna

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Water Bull Water

Water Bull Water

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Unusual Summer

An Unusual Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uppercase Print

Uppercase Print

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Howls

The Howls

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Caterina

Caterina

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridge Of Mischiveous Children

Bridge Of Mischiveous Children

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Isabella

Isabella

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything That Is Forgotten in an Instant

Everything That Is Forgotten in an Instant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La educación sentimental

La educación sentimental

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clouds Under the Mountain

Clouds Under the Mountain

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Poets Visit Juana Bignozzi

The Poets Visit Juana Bignozzi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Book of Days

Book of Days

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flying Dutchman

Flying Dutchman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Point and Line to Plane

Point and Line to Plane

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sobre cosas que me han pasado

Sobre cosas que me han pasado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
05
Walker

Walker

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sanguinetti

Sanguinetti

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
All the Light We Can See

All the Light We Can See

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★½
Edit this entry