• Identifying Features

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • ColOZio

    ★½

  • Epicentro

    ★★★★½

  • Panquiaco

    ★★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★

  • La Mami

    ★★★★

  • The Poets Visit Juana Bignozzi

    ★★★★

  • Crescendo

    ★★★★

  • Midday Cowboy

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Wolves

    ★★★★

  • Fait Vivir

    ★★★

  • Emma

    ½

  • Caterina

    ★★★½

  • Radio Silence

    ★★★½

  • Fritzi: A Revolutionary Tale

    ★★★

  • Sanctorum

    ★★★½

  • Artemio's Loneliness Vol. 1

    ★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Adults in the Room

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ema

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Bird Island

    ★★★★½

  • A Dramatic Film

    ★★★★★

  • Technoboss

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Las facultades

    ★★★★

  • Bridge Of Mischiveous Children

    ★★★

  • The August Virgin

    ★★★★½

  • A Treat of Coutinho

    ★★★½

  • Too Far Away

    ★★★½

  • School Life

    ★★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Olla

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Joan of Arc

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Alfons Zitterbacke

    ★★★

  • I shot Antoine Doinel

    ★★★½

  • Binti

    ★★★

  • Brecht

    ★★½

  • Endless Night

    ★★★★

  • ( ( ( ( ( /*\ ) ) ) ) ) aka Echoes of the volcano

    ★★★½

  • The Valley Of Stone Rivers

    ★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★

  • The Awakening of the Ants

    ★★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • A Russian Youth

    ★★★★½

  • Blue Boy

    ★★★½

  • Selfie

    ★★★★★

  • Ham on Rye

    ★★★★

  • Cleo

    ★★★½

  • Buoyancy

    ★★★

  • The Plagiarists

    ★★★★½

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★★½

  • Midnight Family

    ★★★★½

  • This Is Not Berlin

    ★★★★

  • Drawn from Dreams

    ★★★★

  • The Portuguese Woman

    ★★★★½

  • History Lessons

    ★★½

  • Suffocation

    ★★★½