• Sobre cosas que me han pasado

    ★★★½

  • Olimpia

    ★★★½

  • The Wandering Witch

    ★★★½

  • Elections

    ★★★★

  • Control Plan

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★★½

  • Too Late to Die Young

    ★★★★

  • Crystal Swan

    ★★★½

  • The Orphan

    ★★★★

  • Buy Me a Gun

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • This Magnificent Cake!

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Rush Hour

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • América

    ★★★★½

  • The Trial

    ★★★★

  • A Paris Education

    ★★★★

  • Where the Summer Goes (Chapters on Youth)

    ★★★★½

  • Grass

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Yesterday Wonder I Was

    ★★★½

  • Polar Bear

    ★★★

  • Virus Tropical

    ★★★★

  • Wind Traces

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Glass Castle

    ★★½

  • Good Manners

    ★★★★½

  • I Dream in Another Language

    ★★★★

  • Eternity

    ★★★★

  • Ishu's Balloon and a Painting that Comes to Life

    ★★★½

  • The Summit

    ★★★★

  • Happy End

  • Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

    ★★★★

  • Niñato

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Hermia & Helena

    ★★★★½

  • Correspondences

  • The BFG

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★

  • John From

    ★★★★

  • You Will Know What to Do With Me

    ★★★

  • Junun

    ★★★★

  • It All Started at the End

    ★★★★½

  • Los exiliados románticos

    ★★★★½

  • Les 3 Boutons

    ★★★★½

  • Sweet Bean

    ★★★★½

  • Mia madre

    ★★★½

  • Kings of Nowhere

    ★★★★

  • Ixcanul

    ★★★½

  • Body

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Paddington

    ★★★★½

  • Return to Ithaca

    ★★★½

  • Dying Beyond Their Means

    ★★★

  • Horse Money

    ★★★★

  • Two Days, One Night

    ★★★★

  • The Rest of the World

    ★★★★½

  • Brother

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★

  • Living Stars

    ★★★★

  • Guten Tag, Ramón

    ★★½

  • The Parrot and the Swan

    ★★★★