• The Witches

    ★★★

  • The Producers

    ★★★½

  • The Little Shop of Horrors

    ★★★★

  • Sleuth

    ★★★½

  • I shot Antoine Doinel

    ★★★½

  • The Adventures of Prince Achmed

    ★★★★½

  • Her Socialist Smile

    ★★★★½

  • Two Days, One Night

    ★★★★

  • Fast Food Nation

    ★★★½

  • Wendy and Lucy

    ★★★★

  • Correspondence

    ★★★★½

  • 2 or 3 Things I Know About Her

    ★★★★

  • The Go-Between

    ★★★★

  • Brecht

    ★★½

  • Hangmen Also Die!

    ★★★★

  • Galileo

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Baal

    ★★★★