• Cruella

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • Notturno

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • Farewell Amor

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Girl

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Square

    ★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Body Electric

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Axe: Music of a People

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • As You Are

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Martian

  • Room

  • Mustang

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • De Onde Eu Te Vejo

    ★★½