Teresa has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Night in 67

A Night in 67

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notturno

Notturno

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Notebook on Cities and Clothes

Notebook on Cities and Clothes

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry