• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Celebrating America

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Safety

    ★★★

  • Funny Boy

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Your Honor

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Love, Weddings & Other Disasters

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Embattled

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Wet Willy

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Zappa

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Black Box

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Baby Done

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Comey Rule

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Girl

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • David

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I Am Greta

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½