Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Present

The Present

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jezebel

Jezebel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moolaadé

Moolaadé

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Billie

Billie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Honor

Your Honor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aviva

Aviva

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Residue

Residue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hairat

Hairat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
David

David

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palmer

Palmer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babenco: Tell Me When I Die

Babenco: Tell Me When I Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adoration

Adoration

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lowdown Dirty Criminals

Lowdown Dirty Criminals

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Artist's Wife

The Artist's Wife

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Celebrating America

Celebrating America

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sex, Explained

Sex, Explained

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Voice

Little Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlighting

Moonlighting

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Herself

Herself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry