Tesfa has logged 81 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Every Brilliant Thing

Every Brilliant Thing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Just Hold On

Just Hold On

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hiplet: Because We Can

Hiplet: Because We Can

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Slug Finger

The Slug Finger

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tattwo

Tattwo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleep Paralysis

Sleep Paralysis

×
Read the review Edit this entry  
29
The Orchard

The Orchard

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Rated B For Black

Rated B For Black

×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal

Nocturnal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fight

The Fight

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Niyayesh

Niyayesh

×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Lucky Girl

Lucky Girl

×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Figurant

Figurant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joy Ride

Joy Ride

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Happy, I Promise

I'm Happy, I Promise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Framing John DeLorean

Framing John DeLorean

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Danger Close

Danger Close

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coup d’etat Math

Coup d’etat Math

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Of The Dead

Chicken Of The Dead

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hand in Hand

Hand in Hand

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Call Center Blues

Call Center Blues

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cuties

Cuties

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
America America

America America

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before the Fire

Before the Fire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tolo Tolo

Tolo Tolo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry