teshigaha4 has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pirosmani

Pirosmani

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
George Lopez: We'll Do It for Half

George Lopez: We'll Do It for Half

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Best of Stand-up 2020

Best of Stand-up 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Caravaggio: The Soul and the Blood

Caravaggio: The Soul and the Blood

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Il divo

Il divo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Brother

Brother

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lupin the 3rd

Lupin the 3rd

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Great War

The Great War

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
Family Business

Family Business

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry