• Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Vigil

    ★★★★

  • Deceit

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Serpent

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Uncle Vanya

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Matthew Bourne's The Red Shoes

  • American Murder: The Family Next Door

  • Honour

  • Des

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Athlete A

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Stateless

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • White House Farm

  • The Trial of Christine Keeler

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Present Laughter

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Giri/Haji

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Proxima

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Mamma Mia: Here We Go Yet Again (Comic Relief)

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★