Todd G has logged 163 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coma

Coma

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sliver

Sliver

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nashville

Nashville

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just 4 Kicks

Just 4 Kicks

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry