Thanapat has logged 157 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Brother of the Year

Brother of the Year

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ten Years Thailand

Ten Years Thailand

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Homestay

Homestay

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ahimsa: Stop to Run

Ahimsa: Stop to Run

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Pool

The Pool

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dilemma Of A Dying Cat

Dilemma Of A Dying Cat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bikeman

Bikeman

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Someone from Nowhere

Someone from Nowhere

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry