Thanapat has logged 92 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Looming Storm

The Looming Storm

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nanayo

Nanayo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sodemacom Killer 2

Sodemacom Killer 2

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
anohana: The Flower We Saw That Day - The Movie

anohana: The Flower We Saw That Day - The Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dew

Dew

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
EXIT

EXIT

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
May Who?

May Who?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Face

Face

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nakorn-Sawan

Nakorn-Sawan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry